Трекові світильники часто використовуються для облаштування освітлення в офісних та житлових приміщеннях. За допомогою даних виробів можна створити направлене джерело світла і зонувати простір. Трекове освітлення дуже часто застосовується в рекламній діяльності. Прилади використовуються для акцентування уваги клієнтів магазинів або музеїв на конкретний предмет. Затребуваність такої світлотехніки обумовлена ​​надійністю і низьким споживанням електроенергії. У список переваг також можна віднести:

 • довгий термін служби;
 • безшумна робота;
 • легкість в експлуатації;
 • міцність;
 • стійкість до високої вологості і різких температурних перепадів;
 • простота утилізації.

Трек-системи мобільні, їх можна переміщати по шині для організації оптимального освітлення в конкретних зонах, а також повертати в будь-якому напрямку для концентрації світлового променя на будь-якій точці.

Що таке трековий світильник?

Що це таке - світлодіодний трековий світильник? Які його головні особливості? Основна відмінність приладу полягає в можливості переміщати джерело світла уздовж треку. Трек-система складається з таких частин:

 • трек. Це несуча частина конструкції, всередині якої розташовані тільки провідні шини;
 • світильник;
 • джерела живлення. У більшості випадків застосовуються прожектори низької напруги;
 • елементи кріплення. Як правило, це трубки, кронштейни або штанги. Все залежить від особливостей кріплення. Вироби можуть мати різну конструкцію. Наприклад, від форми відбивача або плафона залежить те, яким буде потік світла (спрямований або розсіяний).

На один шинопровод можна кріпити відразу два і більше світильників, що розрізняються за технічними параметрами, дизайну, типу відбивача і особливостям світлорозподілення. Дана особливість надає можливість включати і вимикати не всі світильники відразу. По можливостях експлуатації та зручності використання трек-системи практично не мають собі рівних. Розміщувати вироби можна по-різному. Завдяки спеціальних елементів сполучення можна виконувати конструкції самих незвичайних конфігурацій. Треки надають широкі можливості для фантазії. Різноманіття форм і розмірів дозволяє втілювати в життя будь-які ідеї. Трек-системи включаються за допомогою звичайних вимикачів. Управління складними конструкціями виконується із застосуванням пульта.

Тепер, коли ми розібралися, як влаштований трековий світильник, можна перейти до теми різновидів. Вироби розрізняються за типом джерела світла. Кількість ламп може бути різним, все залежить від типу конструкції.

Які бувають трекові світильники?

 

Металогалогенові. Цей різновид має широке поширення в торговому освітленні. Вироби мають оптимальну світловіддачу і випускаються в варіаціях на 20, 35, 50, 70 і 150 Ватт. Металогалогенові джерела світла використовують для освітлення ювелірних магазинів (підсвічування діамантів і срібла). Лампи монтуються на трековую систему за допомогою адаптера. Вироби мають сучасний, оригінальний дизайн, завдяки чому органічно вписуються в будь-який інтер'єр.

Світлодіодні. LED-прожектори є найяскравішими і економічними в плані енергоспоживання. Це обумовлено високим коефіцієнтом світіння. Світлодіодні джерела світла мають дуже яскравий промінь навіть при малій потужності. Це ідеальний варіант для квартир і будинків, в яких інтер'єр виконаний в стриманому стилі.

Галогенні. У порівнянні з лампами розжарювання, галогенки мають довгий термін служби. Випромінюється світло рівномірно розподіляється по всьому приміщенню, що сприяє меншій стомлюваності очей.

За типом шинопровода розрізняють однофазні, двофазні і трифазні моделі. Окремо виділяють мінітрекові системи. Це низьковольтні, до складу яких входять дві мідні, хромовані трубки, скріплені між собою ізоляційним профілем. Шинопровод постійно перебуває під напругою 12 В. Кріплення корпусу здійснюється за допомогою кліпс і підвісів. Мінітрекові системи мають різну довжину і можуть бути зігнуті по вертикалі або горизонталі.

Як світять трекові світильники?

Дані вироби використовуються в різних цілях. Завдяки можливості переміщення по спеціальних напрямках, можна забезпечувати найбільш оптимальне освітлення. Світильники можуть освітлювати все приміщення або використовуватися для підсвічування конкретної зони. На одній шині може бути закріплено різна кількість прожекторів. Led-світильники створюють спрямований потік світла, тому вони дуже часто використовуються при освітленні торгових площ і виставкових приміщень.

Як кріпити трекові світильники до натяжної стелі?

Натяжні стелі на вигляд дуже тендітні і ніжні. У зв'язку з цим багато хто помилково вважає, що для такої обробки дуже складно вибрати освітлювальні прилади. Чи можна трекові світильники встановити на натяжну стелю? Відповідь - можна! Тільки спочатку слід визначитися з системою шинопроводів, яку ви будете використовувати. Розрізняють накладні і підвісні системи. Підвісний тип доцільніше використовувати в торгових приміщеннях, а для житлових площ найкращим варіантом будуть накладні системи. Сам шинопровод може мати різну довжину: від 1 до 3 м. Для його монтажу знадобляться спеціальні троси і скоби. У конструкціях передбачені роз'єми, за допомогою яких коробка прикручується до натяжної стелі. Комунікація кріпиться за допомогою саморізів з саморезоверта. У підготовлені треки вставляються світильники, які комплектуються поворотним тригером або спеціальним кутом. Подібні елементи потрібні для більш вільного налаштування освітлення.

Оскільки корпус світильника знаходиться на певній дистанції від стелі, можна застосовувати абсолютно будь-які джерела світла, не побоюючись про те, що лампа поплавить полотно. Трек-системи підходять для натяжних стель будь-якої конструкції. Особливо оригінально вироби виглядають в приміщеннях з багаторівневими стелями.

Як бачимо, монтаж трекових світильників досить простий, виконати його може кожен. Головне, продумати всі нюанси ще на початковому етапі.

Чим відрізняються однофазні та трифазні трекові світильники?

Технічні та експлуатаційні параметри трекових світильників зробили їх дуже популярними. Головною частиною трек-систем є шинопровод. Це короб (може бути алюмінієвим або пластиковим), всередині якого розташовано 2 або 4 струмопровода (залежить від числа фаз). Для трифазних систем застосовується 4 струмопровода, а для двофазних - 2.

Вибір між однофазними і трифазними екземплярами слід здійснювати виходячи з поставлених перед світлотехнікою завдань. Конструкція шинопровода передбачає установку джерел світла різних типів і потужностей, а їх число може змінюватися виходячи з необхідного освітлення в конкретному приміщенні. Величезна різноманітність сполучних частин і фіксаторів дозволяє кріпити пристрої як на горизонтальних, так і на вертикальних площинах. Оригінальний дизайн світильників і різноманіття конструкцій дозволяє вирішувати безліч декоративних і функціональних завдань.

Головні особливості трифазних систем полягають в можливості приєднання струмопроводу до звичайної мережі 220 вольт. Це дозволяє створювати групи приладів з роздільним керуванням. Завдяки трифазного підключення знижується навантаження на систему і електромережу, що особливо актуально для просторих торгових площ і залів. Три різні фази забезпечують незалежне підключення до приладів різних трьох груп.

 

Скільки коштує трековий світильник?

Трекові світильники з'явилися не так давно, але вже встигли здобути більшу популярність. Вони відрізняються легкістю монтажу і багатофункціональністю. Забезпечують величезна різноманітність одержуваних світлових ефектів. Це новітній винахід у сфері сучасних систем освітлення. З їх допомогою можна облаштувати кероване освітлення в житлових, громадських і навіть в виробничих приміщеннях. Виробники пропонують величезний вибір моделей і окремих комплектуючих до них. Вироби відрізняються по ряду параметрів, які безпосередньо впливають і на ціну:

 • матеріал виготовлення;
 • кількість джерел світла;
 • тип шинопровода;
 • дизайн.

Якщо ви не знаєте, де купити якісні трекові світильники за прийнятною ціною, рекомендуємо відвідати інтернет-магазин «Vela». Представлений асортимент дозволить вибрати найбільш підходящий варіант для вашого приміщення. Купуючи нашу продукцію, ви можете розраховувати на високу якість і відмінний сервіс. Пропоновані нами екземпляри виготовлені за сучасними технологіями, з застосуванням комплектуючих відомих брендів. При труднощах з вибором звертайтеся до менеджерів за допомогою. Вони з радістю дадуть відповідь на будь-яке питання і порадять краще рішення для вашого приміщення.

Доступні ціни на пропонований товар дозволяють купити найбільш підходящу модель з необхідними параметрами. Интернет-магазин Vela.com.ua ( https://vela.com.ua/ ) здійснює швидку доставку в будь-який населений пункт України.